ErzincanGenelGüncelSağlık

Koronavirüsle Mücadelenin Sahadaki Kahramanları, Filyasyon Ekiplerine Moral Ziyareti

Orhan Gezeroğlu

Koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında sağlık çalışanlarından oluşan filyasyon ekipleri virüsü taşıyanların temas ettiği kişileri tespit etmek için 24 saat sahada görev yapıyor.

Erzincan Valisi Mehmet Makas, Türkiye’nin pandemiyle mücadelesine sahada yürüttükleri özverili çalışmalarla büyük katkı sağlayan filyasyon ekiplerine moral ziyaretinde bulundu.

Gerçekleştirilen ziyarette ekiplerin istek ve sorunlarını dinleyen Vali Mehmet Makas, ekiplerin çalışma şekli ve takip sistemine yönelik İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Erkan Hirik’ten bilgi aldı.

Yaptığı açıklamada ülke genelinde olduğu gibi Erzincan’da da koronavirüsle mücadele çalışmalarının etkin ve kararlı şekilde yürütüldüğünü belirten Vali Mehmet Makas, doğru izolasyonla bu hastalığın yayılımını önlemek istediklerini kaydetti.

Tespit edilen pozitif vakaların ve temaslılarının izolasyona alınmasının, pandemiyle mücadelenin en önemli parçalarından birisi olduğuna vurgu yapan Vali Makas, özveri ve fedakarca çalışan sağlık çalışanlarımıza teşekkürlerini iletti.

El birliği ile yönetilebilecek zor bir süreçten geçildiğini bildiren Vali Makas, koronavirüsle mücadele kapsamında faaliyet gösteren tüm birimlere kolaylıklar diledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu