ErzincanGenelGüncel

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması

İlhan Yılmazçelik

Türkiye Yeşilay Federasyonu tarafından, öğrencilerin bağımlılık konularına duyarlılığını artırmak, yeteneklerini teşvik etmek ve başarılı bulunan eserleri ödüllendirmek amacıyla gerçekleştirilen Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarışması 2011 yılından beri her yıl düzenli olarak yapılmakta.

Bağımlılık konulu eserlerin değerlendirildiği Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarışması, 2011-2016 yılları arasında ilkokul, ortaokul ve liseler arasında afiş, resim, karikatür, kompozisyon ve şiir alanlarında düzenlenmiştir. 2017 yılından itibaren yarışmanın formatında değişikliğe gidilerek edebi ve görsel kategori olarak 2 ana dalda ilkokul, ortaokul ve liseler arasında düzenlenmekte.

2017 yılından itibaren Türkiye genelinde düzenlenmeye başlayan yarışmanın Erzincan ödül töreni için bir araya gelindi. Ödül töreni;  Vali Yardımcısı İhsan Ayrancı, İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Ferhat Albayrak, Yeşilay Erzincan Şube Başkanı, okul müdürleri, danışman öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımı Milli Egemenlik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirildi. Yeşilay Federasyonunca dereceye giren öğrencilere 500 TL. madalya ve başarı belgeleri verildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu