ErzincanGenelGüncel

Köy Okulunda Okuyan Çocukların Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

Erzincan’da köy okulunda okuyan çocuklar Erzincan İl Jandarma Komutanlığı, Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Erzincan’da eğitimlerini sürdüren üniversiteli gençler tarafından hazırlanan etkinlik ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını coşku ile kutladılar.

Erzincan’da köy okulunda okuyan minik öğrenciler Cumhuriyet Bayramında doyasıya eğlendi. Cumhuriyet Bayramını Erzincan İl Jandarma Komutanlığı, Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Erzincan’da eğitimlerini sürdüren üniversiteli gençler tarafından hazırlanan program ile kutlayan minik öğrenciler doyasıya eğlendi.

Erzincan İl Jandarma Komutanlığı, Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Erzincan’da eğitimlerini sürdüren üniversiteli gençler tarafından düzenlenen organizasyon ile Erzincan merkeze 7 kilometre uzaklıkta bulunan Ganiefendi Çiftliği köyünde Gülhanım Celal Toraman Ortaokulunda ki minik öğrenciler 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladılar. Düzenlenen program da çocuklar ile birlikte pasta kesildi. Daha sonra çocuklar salıncakta sallanıp ağabeyleri ve ablaları ile birlikte çocuk oyunları oynadı. Çocuklar için canlı müzik yapan üniversiteli öğrenciler çocukların eğlenmeleri için birbirinden hareketli parçalar seslendirdiler. Programın sonunda ise Erzincan İl Jandarma Komutanlığı, Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Erzincan’da eğitimlerini sürdüren üniversiteli gençler tarafından çocuklara çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Üniversite Öğrencileri: “Bugün köy okulunda çocuklarla 29 Ekim nedeniyle jandarma ekiplerimiz burada, gönüllü gençler burada, üniversite ekibinden arkadaşlarımız burada. Çocuklar ile birlikte 29 Ekim’i kutluyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun. Çocuklarla bugün eğleniyoruz” , “Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Erzincan Gönüllü Gençler Derneği, üniversiteli gençler ve jandarma ekipleri ile köy okulunda Cumhuriyet Bayramımızı kutladık. Çok güzel etkinliklere ortak olduk. / Çocukların yüzünde ki o gülümsemeyi görmek bize yetti. Onlarla çok güzel etkinliklere katılarak onların duygularını paylaşmak ve onlarla bu güzel günü kutlamak hepimize çok iyi geldi” , “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliği ile köy okullarına geldik. Burada küçük çocukların yüzünde en ufak bir tebessüm bile bizi mutlu etti. Onların o kalbine dokunabilmek ve yüzlerinde ki o tebessümü oluşturabilmek bizleri gerçekten çok mutlu etti. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı herkese kutlu olsun” dediler.

Gönüllü Gençler Derneği Kadın Kolları Üyesi Fatma Şahin: “Bugün Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle Erzincan gönüllü gençleri olarak bu etkinliğe geldik ve çocuklarımızın kalplerinde, o küçücük kalplerde güzel bir mutluluk oluşturmaya geldik. Jandarma ekipleri olsun, üniversite ekibimiz olsun ve Erzincan gönüllü gençleri olarak daha güzel etkinliklere, çocukların daha güzel geleceklere adım atmaları için biz hep buradayız” dedi.
Köy okulunda okuyan öğrenciler ise; “Burada jandarma ağabeylerimiz ve ablalarımız ile birlikte oyunlar oynadık. Pasta kestik. / Cumhuriyet Bayramını kutladık ve çok eğlendik. / Abilere ve ablalara çok teşekkür ederiz” , “Abiler, ablalar geldi. 29 Ekimi kutladık. Çok eğlendik. / Oyunlar oynadık. Pasta kestik. Salıncağa bindik. Uçurtma uçuracağız” , “Üniversiteli ablalar ağabeyler geldi. Çok eğlendik. Jandarma ağabeyler ablalar geldi. Pasta kestik. Salıncakta oynadık. Çok eğlendik. / Herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun” dediler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu