ErzincanGenelGüncel

Köylerin Çehresi Değişiyor

Muzaffer Koşan

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı köylerde ki dayanıksız yapıların yerine modern ev ve ahırlar yaptırıyor. Bu kapsam da Erzincan’ın köylerine inşa edilen 242 konut sahiplerine teslim edilmişti. Köy sakinlerinin isteğine göre tek ve iki katlı inşa edilen evlerin tamamı güneş enerjisine sahip.

Yöresel mimariyi yansıtan evler yapıldı. Modern ahırlar ve sosyal donatıla da ihtiyaca göre dizayn edildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının dayanıksız evlerin yerine yaptırdığı konutlarla köylerin çehresi değişiyor. Bu kapsam da Erzincan’da 242 konut yapımı tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildi.

Erzincan’da yapılan konutlar hakkında bilgi veren Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selçuk Aydın; “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız köylerde kalkınmanın sağlanması, yaşam standartlarının artırılması, yürüttüğü önemli projelerden biriside bu. 2018 yılında yapımına başlanılan yöresel mimari göz önüne alınarak depreme dayanıklı, çevreye duyarlı, güneş enerji sistemleri ve ısı yalıtımı ile donatılarak halkımızın hizmetine sunulmuştur. Uluköy de 130 adet konut, Tercan ilçesinde Kalecik köyünde 33 konut 33 işletme binası, Refahiye 79 konut altyapısı çevre düzenlemesi tamamlanarak halkımızın hizmetine sunuldu” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu