ErzincanGenelGüncel

Mehmetçik İçin, Kurban Kesip, Dualar Etti ve Yürüyüş Yaptılar

Muzaffer Koşan

Erzincan’da vatandaşlar, İdlib’de rejim unsurlarının hava saldırısında şehit olan 33 Mehmetçik için, kurban kesip, dualar ettikten sonra Erzincan Askerlik şubesi önüne kadar yürüdü ve İstiklal Marşı okudu.

Erzincan’da, Erzincan Şehit Aileleri Derneği, Erzincan Gönüllü Gençler Derneği tarafından düzenlenen organizasyon ile yüzlerce kişi, ellerinde Türk bayrakları, sloganlar eşliğinde Askerlik şubesi önüne kadar yürüyerek, Suriye’nin İdlib kentinde yaşanan saldırıya tepki gösterdi. Suriye’nin İdlip kentinde rejim güçlerinin düzenlediği hava saldırısı sonucu şehit olan 33 Mehmetçik için Erzincan’da, Erzincan Şehit Aileleri Derneği ve Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından kurban kesilip dualar edildikten sonra yürüyüş düzenlendi. Erzincan Cumhuriyet Meydanında toplanan yüzlerce kişi ellerinde Türk bayrakları ve şehitlerin fotoğrafları ile “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları ve tekbirlerle Erzincan Askerlik Şubesi önüne kadar yürüdü. Burada İstiklal Marşı okuyan grup, daha sonra sessizce dağıldı.

Erzincan Şehit Aileleri Derneği Başkanı Abdulkadir Zengin: “Herkesin bildiği üzere mazlum coğrafyalarda, mazlum insanlara kol kanat germek için ve kalıcı barışın sağlanması için Türk Silahlı Kuvvetlerimiz İdlib kırsalındaydı. Ancak hain bir saldırı ile Esed rejim güçleri Türk Ordusuna saldırmış şuan kadar açıklanan 36 şehidimiz ve onlarca yaralımız vardır. Allah’tan rahmet diliyorum. Zalim Avrupa açıklama yapıp acımızı paylaştığını ifade ediyor. Evet kendilerinden bekleneni yaptılar. Sadece mikrofon arkasında dün olduğu gibi bugün de sadece açıklama yapıp geri durdular. Bizi yanıltmadılar zaten. Bu vatan toprakları şehit kanlarıyla yoğruldu, yoğrulmaya da devam ediyor. Rabbim hepimize şehitlerimizin ardından onlara layık olmayı nasip etsin. Bizler tüm STK’lar olarak devletimizin ve milletimizin yanında olduğumuzu ifade etmek isterim. Dün İdlib’de ne işimiz vardı diyenlere söylüyorum. Yüce Türk Milletinin beka sorunudur. Orada olmamız gerekiyordu olduk. Eğer gelecek bir vakitte de başka bir yerde olmamız gerekiyorsa, bu ülkenin bekası ve bu milletin devamı, soyumuzun neslimizin devamı için olmaya da devam edeceğiz. Bu böyle bilinsin. Büyük Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bağımsızlığı, tam bağımsızlığı için kahraman evlatlarımızın şehit düşmesi bizi evet üzmüştür, gerçekten yaralamıştır. Ama bu topraklar maalesef bedel ödemeden olmuyor arkadaşlar. Bedel ödemeye devam edeceğiz. Var mısınız? Varız. Allah sizleri var etsin. Şehit olan tüm kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet diliyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu