ErzincanGenelGüncel

Türk Ordusu İçin Dua Ettiler

Muzaffer Koşan

Suriye’ye barış ve huzuru getirmek amacıyla İdlib’te başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı’nda görev alan Mehmetçik için Erzincan’daki bütün camilerde sabah namazında dualar edildi ve Fetih suresi okundu. İdlib Bölgesinde Suriye rejimine yönelik başlattılan, “Bahar Kalkanı Harekatı” nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığı, ülke genelindeki tüm camilerde sabah namazı öncesi Türk ordusunun başarıya ulaşması için Fetih Süresi okuttu.

Sabah namazı öncesinde okunan Fetih Suresini Camii Kebiri camisine gelen vatandaş dinledi. Fetih Suresinin okunması sonrasında Sabah namazı kılınırken namaz sonrasında ise şehitler ve Türk askerinin başarıyla ulaşması amacıyla dua edildi. Yapılan duaya camiye gelen vatandaşlar da eşlik etti.

Erzincan İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin: “Milletimiz tarihi boyunca mazlum ve mağdurların yanında olmuş. İnsanlığın unutmuş olduğu o değerleri yeniden insanlığa anlatmıştır. Şu günlerde böyle bir zaman diliminden geçiyoruz. Cenab’ı Rabbül Alemin sıkıntılı günlerinde kullarına yardım edenleri mutlaka muzaffer kılmıştır. Bunda hiçbir endişemiz yoktur. Allah’ın izniyle. Milletimizin arasına sokulmak istenen fitnelere fucurata dikkat etmek lazım. İnsanların gönüllerini başka noktalara kaydıracak sözlere dikkat etmek lazım. Bunların arkasında ki maksatları iyi çözmek lazım. Bizler Allah’a inanıyoruz. bizler inanıyoruz ki kim Allah’ın yolunda giderse Allah onu muzaffer edecektir. Bu millet tarihte almış olduğu bu misyonu sürdürmektedirler. Rabbim ordularımıza muzafferiyetler ihsan eylesin. Diyanet İşleri Başkanlığımız almış olduğu bir kararla bütün camilerimizde 96 bin camimizde Türkiye’de ki sabah namazları buluşması istendi. Bahar Harekatı süresince bu devam ettirilecektir. Bizde bugün Camii Kebir’de bunu başlattık. Böylece hem sabah namazlarımızı ihya etmiş olacağız. Sabah namazlarımızda kendimizi ihya etmiş olacağız. Hem de yeniden gaza ruhunu canlandırmaya gayret etmiş olacağız. Rabbim askerimiz, güvenlik güçlerimize yardım eylesin, muzaffer eylesin” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu