ErzincanGenelGüncel

Minik Öğrencilerden Jandarma Klibi

Muzaffer Koşan

Erzincan’da korona virüs (kovid-19) salgını dolayısıyla evlerinde online eğitim gören bir gurup öğrenci jandarma teşkilatının kurulu yıl dönümünü unutmadı. Öğrenciler hazırladıkları klipler ile jandarma görevlilerinin yanında olduklarını ifade ettiler.

Erzincan’da bir grup öğrenci koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla evlerinde online olarak Türk Jandarma Teşkilatının 181. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla skeçlerden oluşan bir klip hazırladı.

Kentte çeşitli okullarda eğitim gören 4, 5 ve 6 sınıf öğrencilerinden oluşan ve başlarında drama eğitmeni Pınar Tandırverdi tarafından yönlendirilen 10 öğrenci Türk Jandarma Teşkilatının 181. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla çeşitli skeç, müzik ve marşlardan oluşan bir klip hazırladı.

Pandemi sürecinde evlerinde çıkamayan minikler drama eğitmeni Tanrıverdi, tarafından bir araya getirilerek kapalı ortamda uzaklaştırmaya çalışırken diğer taraftan eğlendiler.

Daha önce hiç bir tiyatro eğitimi almayan öğrenciler internet üzerinden görüntülü olarak günlük 2 saat eğitim aldılar. Daha sonra öğretmenlerinin de yönlendirmesiyle skeçler ortaya çıkardı.

Kız ve erken öğrenciler Jandarma’nın koğuşlarda, askeri alanlarda yaşadıklarını mizahi ve duygusal yönden ele alırken, söyledikleri marşlarla çekilen klibe renk kattılar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu