ErzincanGenelGüncel

Okullarda Alınan Önlemler Denetleniyor

Emre Başer

Koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında okullarda alınan önlemler denetleniyor.

Erzincan genelinde belirlenen sınıflar seviyelerinde yüz yüze eğitim başlamış olup, salgınla mücadele kapsamında aşağıdaki kararlar alınmıştır.

1) Öğrenciler, görevli tüm personeller, veliler ve ziyaretçilerin günlük olarak HES kodu sorgulamalarının yapılarak okul ve pansiyonlara alınmalarına ayrıca okul idareleri ve öğretmenlerimizce sınıflarda toplu HES kodu uygulamasının günlük takibinin sağlanmasına ve vaka tespit edilmesi halinde gerekli bildirimlerin yapılmasına,

2) Semptom ve ateş ölçümlerinin düzenli olarak yapılarak kayıt altına alınmasına,

3) Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu” ile Sağlık Bakanlığı Bilimsel Danışma Kurulunun hazırladığı “Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi”nin “Covid-19 Kapsamında Okul Pansiyonlarında Alınması Gereken Önlemler” başlığı altında belirtilen kural ve tedbirlerin uygulanmasına ve gerekli tüm koşulların sağlanmasına karar verilmiştir.

Vali Mehmet Makas başkanlığında 04.11.2020 tarihinde toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisince alınan ve yukarıda belirtilen kararlar kapsamda İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Erkan Hirik ve İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün tarafından okullar ziyaret edilerek, alınan önlemler ve yapılan çalışmalar yerinde incelendi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu