ErzincanGenelGüncel

Refahiye Kent Konseyi Toplantısı Yapıldı

Muzaffer Koşan

Refahiye Belediye Başkanlığınca koordine edilen Refahiye Kent Konseyi toplantılarının 6’cısı Refahiye Kültür Merkezi salonunda AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, Kaymakam Eyüp Kaykaç, Belediye Başkanı Çakmak Paçacı’nın katılımıyla yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra Refahiye Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı yapımı devam eden yatırımlar ve projeler hakkında sunum yaptı.

Refahiye Kent Konseyi Başkanı Bülent Mete, burada beyan edilen fikir ve önerilerden faydalanmak gerektiğini söyledi. Bugüne kadar 5 defa yapılan Kent Konseyi toplantılarında önemli raporların hazırlandığını ve bu raporların Belediye Meclisi tarafından onayladığını gördüğünü belirterek katkısı olanlara teşekkür etti.

Kent Konseyi Toplantısında konuşan Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, şeffaf belediyeciliğin olması için oluşturmuş olduğumuz Refahiye Kent Konseyi Toplantısına hepiniz hoş geldiniz. Öncelikli olarak teşekkürle başlamak istiyorum Cumhurbaşkanımız Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve onun dava arkadaşı, Başbakanımız hemşerimiz Binali Yıldırım beyefendinin, bu toprakların yetiştirmiş olduğu Milletvekilimiz Süleyman Karaman, Kaymakamımız, İlçe Başkanımız ve sizlerin desteğiyle ilçemiz güzelleşiyor.

Refahiye gelişiyor, değişiyor, güzelleşiyor bunları hep birlikte görüyoruz. Kaymakamlığımızca birlikte projeler geliştiriyoruz istişareler yapıyoruz. İstişare sünnettir bu birlik ve beraberlikten dolayı sayın kaymakamımıza ayrıca teşekkür ediyorum dedi.

Refahiye İlave + Revizyon İmar Planı konusunda katılımcılara sunum yapılarak imar planı değişikliği ile ilçe genelinde fiziksel gelişmenin sağlıklı bir yapıya kavuşturulması, Mevcut imar planı incelendiğinde sosyal ve teknik altyapı alanlarının ilçe nüfusuna yetersiz kaldığı, uygulama ile mevcut imar planın uyuşmadığı, mevcut imar planının kentin artan turizm, inşaat, tarım vb sektörlerine hizmet etmediği, kent içerisinde bulunan kültür varlıklarını tehdit eden yapılaşma koşullarının bulunması gerekçeleriyle revizyon imar planı yapılması amaçlandığı Yaklaşık 3.6 km2 lik mevcut imar alanı 5 km2 ye çıkarılacağı konularında sunum yapıldı.

Hazırlanacak olan imar planı taslağı Belediye Meclisi onayına sunulacaktır. Meclisin onay vermesi akabinde askıya çıkarılacak.

Refahiye Belediyesince ilçede Kentsel Dönüşüm yapılması planlanan alan ile ilgili bilgilendirmeler yapılarak hissedarlarla ayrıca toplantı tertip edileceği gerekli tebligat ve duyuruların yapılacağı belirtilerek, talep ve temennilere geçildi.

Katılımcılarla çeşitli konularda istişareler yapılıp belediye meclisinde görüşülmek üzere tavsiye niteliğinde kararlar alındı. İyi dilek ve temennilerin ardından toplantı sona erdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu