ErzincanGenelGüncel

Sağlık Bakanlığından Erzincan’a 622 Kadro

Muzaffer Koşan

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tarafından açıklanan Türkiye geneli 32 bin sağlık personeli alımı sonrası Erzincan’a da 622 kişilik kadro açıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından Erzincan’a tek seferde 622 kişilik kadro açıldı.

Son Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın himayelerinde AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır’ın yoğun uğraşları sonucunda Sağlık Bakanlığı tarafından Erzincan’a tek seferde 622 kişilik kadro açıldı. Erzincan’da Sağlık tarihinde bir ilke imza atan AK Parti Erzincan Milletvekilleri konuyla ilgili yaptıkları açıklamada; “Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca, 18 bini sözleşmeli sağlık personeli, 14 bini sürekli işçi olmak üzere 32 bin personel alınacağını duyurmuştu. Bu kapsamda Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanemizde hizmete açılan 250 yataklı ek binamızla birlikte ortaya çıkan personel ihtiyacına ilişkin yoğun çabamızla ilimizde 394 Kişi Yardımcı Sağlık Personeli, 178 Kişi Temizlik, 40 Silahsız Güvenlik Görevlisi ile 10 Klinik Destek elemanı olmak üzere 228 personel alınacak.

Toplamda Erzincan’a verilen kadro sayımız 622 kişi oldu.  Şuana kadar ilimize hiç bu denli sayıda sağlık personeli birden tahsis edilmemiştir. Uzun ve ısrarlı çalışmalarımız Sayın Bakanımızla defaten yaptığımız görüşmelerden sonra ilimizin sağlık çalışanları açısından eksiklerimizi tamamlamayı hedefledik ve Bakanlığımızın da onayıyla Erzincan’ımıza İl Sağlığı açısından personel eksiğimiz kalmayacak şekilde kadro tahsisi yapılmıştır.

Söz konusu başvurular Yardımcı Sağlık Personeli Alımı için KPSS puanı esas alınarak 26 Mart-1 Nisan tarihleri arasında ÖSYM üzerinden yapılacak. Diğer Sürekli İşçi kadrosu başvuruları ise 26 Mart- 30 Mart tarihleri arasında İŞKUR aracılığı ile internet üzerinden alınacak. Bu atamaların, salgınla daha etkili mücadele etmemize ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Koronavirüs salgını ile mücadele ettiğimiz bugünlerde sağlık ordumuzu güçlendiriyoruz. Tüm halkımıza hayırlı olsun. Biz Erzincan Milletvekilleri olarak Erzincan halkımız adına  buradan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, son başbakanımız sn Binali yıldırıma Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya  il valimiz sn Ali Arslantaşa il sağlık müd ve başhekimimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. İnandığımız yolda hep birlikte yürüyeceğiz” ifadelerini kullandılar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu