ErzincanGenelGüncel

Sokak Kedisi ve Yavrularına Polis Ekipleri Sahip Çıktı

Muzaffer Koşan

Erzincan’da, Yenişehir Şehit Enes Bedis Polis Karakolunda görev yapan polis ekipleri, bir ay önce karakol çatısında bulunan arşiv de yavrulayan sokak kedisi ve 2 yavrusu için yuva yaparak kedilere bakmaya başladı.

Polisler, yavru kedilere, görev yaptıkları karakolda bakarken yavru kediler büyüyünce sahiplendirmek istiyorlar.

Toplam Süre0:00

Anneyi her gün mama, süt, ciğer gibi gıdalarla besleyen polisler, boş vakitlerinde yavru kedilerin bakımını da gerçekleştiriyor.

Ekipler, daha iyi bakım imkanı sağlanması için anne ve 2 yavrusuna hayvan severlerin sahip çıkmasını bekliyor.

Yenişehir Şehit Enes Bedis Polis Karakol Amiri Mehmet Akif Eker, daha önce de bir kedi ve yavrularına baktıklarını ve yavruları sahiplendirdiklerini ifade ederek bu yavruları da sahiplendirmek istediklerini belirtti.

Yenişehir Şehit Enes Bedis Polis Karakol Amiri Mehmet Akif Eker;  “Geçen sene de bir annemiz nezaret hane kısmında yavrulamıştı. Onlara bakıp sahiplendirdik. Bu sene de farklı bir kedimizin 3 yavrusu vardı. Bir tanesi gençlik hastalığından vefat etti. Ancak diğer ikisini inşallah sahiplendirip sahiplerine teslim edeceğiz. Bu kediler hemen hemen bir ay önce çatı katında arşiv evraklarının arasında doğum yaptığını gördük. Çok fazla dokunmadık. Şimdi gözleri açılınca yavruların güneş görsün diye başka bir bölümümüze aldık. Aşağıda ki depo bölümümüze aldık. Bakıyoruz onlara yemeklerini veriyoruz. Sahiplerini bekliyoruz. Daha da büyüdüğü zaman doğaya bırakacağız” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu