ErzincanGenelGüncelSpor

Kross Motosikletleri İle Su Kayağı Yaptılar

Muzaffer Koşan

Erzincan’da doğa sporu severler buldukları her fırsatı değerlendiriyor.

Doğa sporları açısından bir çok sporu yapma imkanı bulunan Erzincan’da doğa sporu severler ellerine geçen her fırsatı değerlendiriyor.

Sıcak havalardan bunalan sporcular kross motosikletler ile su kayağa yaptılar. Erzincan motosiklet gurubu kross motosikletler ile Erzincan’a 24 kilometre uzaklıkta bulunan Ağılözü köyü üzerinde ki dağlık alanda gezerken kat ve yağmur sularından oluşmuş olan gölde su kayağı da yaptılar. Kross motosikletin arkasına bağladıkları düzenek ile göle su kayağı yapan sporcular Erzincan doğa sporlarını yapma açısından çok güzel bir il tüm doğa spor severleri Erzincan’a bekliyoruz dediler.

Kayak Antrenörü Canser Atila; “Yaklaşık 4-5 senedir Erzincan’dayım. Kayak antrenörlüğü yapıyorum. Kayak öğretmeniyim. Yaz aylarında motosikletlerle doğa turları yapıyoruz. Bu gölü de görünce burada aklıma su kayağı yapmak geldi. Nasıl yaparız diye bir plan proje yaptık. İpimizi ayarladık. Erzincan’da bir tane kayak bulduk. Bayağı eski bir kayak. Geldik buraya. Bir iki denemeden sonra tam tekniği çözdük. Sağ olsun motorcu arkadaşımda yardımcı oldu. Bayağı bir yoruldu oda. Çok güzel kaydık. Erzincan doğa sporları için çok uygun çok müthiş bir yer. Herkesi buraya bekliyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu