ErzincanGenelGüncel

Vali Makas, Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Kutlamanın Onurunu Ve Gururunu Yaşamaktayız

Orhan Gezeroğlu

Erzincan Valisi Mehmet Makas, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Vali Makas, mesajında: “Milli iradenin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101. yıldönümünü ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın onurunu ve gururunu yaşamaktayız.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğindeki İstiklâl Mücadelesinde dönüm noktası olmuş; Türk Milleti, egemenliğin kayıtsız şartsız kendisinde olduğu yeni bir devletin ilk adımını atmıştır.

Gazi Meclisimiz, ülkenin içinde bulunduğu olumsuz şartlara rağmen milletten aldığı güçle Kurtuluş Savaşı’mızı başarıyla sonuçlandırmış, ezelden beri hür yaşayan aziz milletimizin, ebediyete kadar da hür yaşayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir. ‘Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.’ ilkesiyle yürütülen İstiklal Mücadelemiz, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, vatan topraklarımızın işgalcilerden kurtarılması ve Cumhuriyet’in ilan edilmesiyle nihai hedefine ulaşmıştır.

Sevgili Çocuklar;

Bugün ülkemizde yapılan her şey sizler içindir. Geleceğimizin teminatı sizlerin; iyi bir eğitim alması, demokrasiyi özümsemiş, insan haklarına saygılı, milli ve manevi değerlerine güçlü bir şekilde bağlı, araştıran, sorgulayan, özgüveni yüksek nesiller olarak yetişmesi bizlerin en büyük sorumluluğudur. Bu bilinçle hem devletimiz hem de milletimiz sizlerin en iyi şekilde yetişmesi, mutlu, huzurlu ve müreffeh bir yaşam sürmesi için tüm imkânlarını seferber etmektedir. Çalışırsanız, sizlere sunulan imkânları en iyi şekilde değerlendirirseniz ideallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sizlerin, ülkemizi her alanda muasır medeniyetler seviyesinin daha da üzerine taşıyacağınıza olan inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; TBMM’nin açılışının 101. yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor; Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’mızın tüm kahramanlarını, vatanımızın bekası için canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi ve Kahraman gazilerimizi saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyorum.” demiştir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu