ErzincanGenelGüncelSağlık

Yeni Sanayi Bölgesine Mobil Aşı Uygulama Noktası

Muzaffer Koşan

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Erzincan Yeni Sanayi Bölgesinde mobil aşı noktası kuruldu. Kurulan aşı noktasında İşletme sahipleri ve çalışanlar randevu almadan sıraya girip korona virüs aşısı oldu.

Tüm yurtta olduğu gibi Erzincan’da da, başlatılan aşı seferberliğini daha da yaygınlaştırmak ve hızlandırabilmek açısından Sağlık İl Müdürlüğü tarafından Erzincan Yeni Sanayi Bölgesinde günlük aşı istasyonu kuruldu.

Erzincan Yeni Sanayi Bölgesinde kurulan korona virüs aşı noktasını ziyaret eden Erzincan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Erkan Hirik, aşı olan vatandaşlarla yakın ilgilenerek aşı olmalarını sağladı.

Yapılan aşı çalışmaları hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Erkan Hirik, önümüzdeki günlerde oluşturulacak ekiplerle ev ev gezip aşılama yapılacağını belirterek, “Eylül ayı içerisinde okulların açılması gündemde. Çocuklarımızın okullarına daha sağlıklı bir şekilde gitmesinin, aynı zamanda toplumsal olarak da eski sağlıklı, maskesiz günlere dönebilmenin en rahat kestirme yolu olarak aşıyı görüyoruz. Sağlık hizmetinin vatandaşın ayağına götürüyoruz. Şuan personellerimiz köy, köy dolaşarak aşılama çalışmalarını sürdürüyorlar. Özellikle 18-25 yaş aralığı gençlerimizi mutlaka aşıya davet ediyorum” dedi.

Bilimsel olarak aşının hastane yatışında yüzde 80’in, ölümlerde ise yüzde 90’ın üzerinde bir azalma sağladığının kanıtlandığını söyleyen Doç. Dr. Erkan Hirik, dünyaya 160’ın üzerinde ülke aşıya ulaşamazken Allah’a çok şükür ki Türkiye’de yeteri kadar aşımız var. Bütün vatandaşlarımızın gerek sağlık tesislerimizde gerekse aşı noktalarımızda aşılarını olmalarını temenni ediyorum. İsteyen vatandaşımız SİNOVAC, isteyen BİONTECH tercih edebiliyor” diye konuştu.

Mobil aşı noktasından aşı olan ve bütün herkesin aşı olması çağrısında bulunan 41 yaşındaki Gökhan Bayrak isimli vatandaş, “Herkesin aşı olması lazım. Bu bir bela ve Covid-19’u bir birimize bulaştırmanın bir anlamı yoktur. Allah devletimizden, görevlilerimizden ve Cumhurbaşkanımızdan razı olsun. İyi bir iştir, iyi bir yardımseverliktir. Hepsine teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu