ErzincanGenelGüncel

Başkan Aksun, Satrançta Ustalığını Gösterdi

İlhan Yılmazçelik

Ödül töreni için gittiği salonda Satranç takımını gören Erzincan Belediye Başkan ı Bekir Aksun kendisine bulduğu rakibi uzun süren mücadele sonrasında mağlup ederek ustalığını gösterdi.

Satranç masasına oturan ve salonda bulunanlara meydan okuyan Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’a rakip olan öğretmen Erdal Ballı ile gerçekleştirilen mücadele oldukça çekişmeli geçerekken Başkan Aksun yaklaşık 1 saat süren oyunda rakibini mağlup etmeyi başardı.

Uzun süren ve tek raunt olarak oynanan oyun sonunda mağlup olan Ballı, Sayın Belediye Başkanımızın satranca olan ilgisi beni çok mutlu etti, aslında iyi oyuncuyum. Okulumuzun satranç kulübünü çalıştırıyorum. Fakat Başkanımız çok iyi oyun çıkardı. Başkanımı kutluyorum” dedi.

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ise Bir strateji oyunu olan satrancın analitik düşünme becerisini geliştirdiğini belirterek, “Uzun zamandır oynayamıyordum. Rakipte bulunca dayanamadım. Hocam belli ki tecrübeli biraz daha gayret etse galip gelebilirdi, verdiği mücadeleden dolayı kendisini kutluyorum” dedi.

Tüm spor Branşlarında olduğu gibi satrançta bir spordur diyen Başkan Aksun Erzincan Belediyesi olarak Satranç sporuna destek olacağız. İnşallah Erzincan’da Satranç büyüyerek, gelişerek devam edecektir” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu